Toplu listenizi whatsapp hattından ileterek iskontolu fiyatlar ile alışveriş yapabilirsiniz!

MC-2440 Electrozirve Mppt Şarj Kontrol Cihazı 40 Amper

Ürün Kodu: : 000196

136$
-
+

TIKLA WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

Whatsapp üzerinden sipariş verebilirsiniz

905337205039

ELECTROZİRVE ENERJİ LTD. ŞTİ.

 Ürünümüz faturalı ve 2 yıl garantilidir.

 Mppt Şarj Kontrol Cihazı 40 Amper

 MPPT Nedir ?

MPPT kelimesinin Türkçe karşılığı 'Maksimum Güç Noktası Takipçi' sidir. Adından da anlaşılacağı gibi belirli periyotlarda elde edilen gücün peak yaptığı değeri yani tepe değerini takip ederek yüke yollanmasını sağlar. MPPT'ler için bir bakıma alternatif enerji sistemlerinin kesişim noktası diyebiliriz. Tüm sistemlerde elde edilen enerjiden maksimum seviyede yararlanmak, bu elektronik cihazlar sayesinde mümkün hale gelmiştir.  ve  sistemlerde kullanılan farklı MPPT çeşitleri mevcuttur.

 MPPT'lerin kullanım alanlarına göre çeşitlilikler gösterebilir. Ancak genel anlamda bakıldığında işleyiş şekilleri hemen hemen aynıdır. Solar (Güneş Enerji) MPPT?lerini mercek altına alınırsa; gün içinde güneş ışınlarının yerleştirilen güneş panellerine düşme açısı sürekli farklılık göstermektedir. Bu doğrultuda solar panelin (fotovoltaik hücrelerin) absorbe ettiği ışın miktarı da değişeceği için elde edilen enerji sürekli olarak değişiklik gösterecektir. Ancak sistemin sağlıklı işleyebilmesi için, artan azalan düzensiz bir güç direktolarak yüke verilemez. Bu güç değerlerinin doğru, düzenli ve verimli bir şekile getirilmesi gerekmektedir. MPPT bu aşamada gerekmektedir. Gün içinde değişik zamanlarda sağlanan farklı güç değerlerinin en büyük olduğu anları tespit ederek süreci başlatır. MPPT bunu mikrodenetleyicideki kompleks algoritmalar ile gerçekleştirmektedir.

 Bu cihazın amacı, güneş panelinden akülerimizi şarj edip, akümüz dolduğunda şarjı keser. Pwm şarj kontrol cihazlarında, ürettiğimiz enerjiyi aküye iletirken kayıp oluşur. Fakat mppt şarj kontrol cihazları bu kaybı en minimum düzeye indirir. Pwm şarj kontrol cihazlarında kayıp %25-35 oranında iken mppt şarj kontrol cihazlarında bu oran %2 civarındadır. Özellikle bulutlu havalarda ki pwm şarj kontrol cihazlarına göre verim farkı %250'ye kadar çıkmaktadır.

 Kullandığınız panel sayısına göre şarj kontrol cihazı seçmeniz gerekmektedir.

 Ürünümüz CE ve ROHS belgelidir.

 Aldığıınız cihazın gerçek mppt şarj kontrol cihazı olduğundan emin olunuz. Kalite asla ucuza satılmaz.

 Rm-6 Ekran

Bu cihaz ekransız modeldir, harici ekran alarak akünün durumunu, güneş panellerinden gelen enerjiyi görebilirsiniz. 

Bt-1 Bluetooth Modül

Ayrıca harici bluetooth modülü ile cep telefonunuzdan bluetooth ile bağlanıp anlık akü durumunu ve üretiminizi detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

 Sistem voltajı :12/24V

Öz tüketim :1 W

Panel gerilimi :< 100 V

Panel amperajı :40,0 A

Akü Şarj amperajı :40,0 A

Solar Panel Kapasitesi 550W/12V-1100W/24V

Çalışma sıcaklığı :-35...+45 C

IP koruması :IP 32

Boyutlar :238x173x72.5mm

Ağırlık :2000 gr Gösterge :LCD

Yük Çıkışı Programlama: VAR

Şarj kontrol cihazına önce aküyü bağlayınız

Kullandığınız akü tipine göre akü seçimi yapmanız gerekmektedir (Örn; Agm, Jel, Lityum) )

Resim Galerisi


HEMEN ARA

WhatsApp