Toplu listenizi whatsapp hattından ileterek iskontolu fiyatlar ile alışveriş yapabilirsiniz!

30 Amper Mppt Şarj Kontrol Cihazı ML-2430 Mppt Şarj

Ürün Kodu: : BBS-000193

126$
-
+

TIKLA WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

Whatsapp üzerinden sipariş verebilirsiniz

905337205039

ML-2430 Mppt Şarj Kontrol Cihazı 30 Amper

MPPT Nedir ?

MPPT kelimesinin Türkçe karşılığı 'Maksimum Güç Noktası Takipçi' sidir. Adından da anlaşılacağı gibi belirli periyotlarda elde edilen gücün peak yaptığı değeri yani tepe değerini takip ederek yüke yollanmasını sağlar. MPPT'ler için bir bakıma alternatif enerji sistemlerinin kesişim noktası diyebiliriz. Tüm sistemlerde elde edilen enerjiden maksimum seviyede yararlanmak, bu elektronik cihazlar sayesinde mümkün hale gelmiştir. ve sistemlerde kullanılan farklı MPPT çeşitleri mevcuttur.

MPPT'lerin kullanım alanlarına göre çeşitlilikler gösterebilir. Ancak genel anlamda bakıldığında işleyiş şekilleri hemen hemen aynıdır. Solar (Güneş Enerji) MPPT ? lerini mercek altına alınırsa; gün içinde güneş ışınlarının yerleştirilen güneş panellerine düşme açısı sürekli farklılık göstermektedir. Bu doğrultuda solar panelin (fotovoltaik hücrelerin) absorbe ettiğışın miktarı da değişeceği için elde edilen enerji sürekli olarak değişiklik gösterecektir. Ancak sistemin sağlıklı işleyebilmesi için, artan azalan düzensiz bir güç direktolarak yüke verilemez. Bu güç değerlerinin doğru, düzenli ve verimli bir şekile getirilmesi gerekmektedir. MPPT bu aşamada gerekmektedir. Gün içinde değişik zamanlarda sağlanan farklı güç değerlerinin en büyük olduğu anları tespit ederek süreci başlatır. MPPT bunu mikrodenetleyicideki kompleks algoritmalar ile gerçekleştirmektedir.

Bu cihazın amacı, güneş panelinden akülerimizi şarj edip, akümüz dolduğunda şarjı keser. Pwm şarj kontrol cihazlarında, ürettiğimiz enerjiyi aküye iletirken kayıp oluşur. Fakat mppt şarj kontrol cihazları bu kaybı en minimum düzeye indirir. Pwm şarj kontrol cihazlarında kayıp %25-35 oranında iken mppt şarj kontrol cihazlarında bu oran %2 civarındadır. Özellikle bulutlu havalarda ki pwm şarj kontrol cihazlarına göre verim farkı %250'ye kadar çıkmaktadır.

Ürünümüz CE ve ROHS belgelidir.

Aldığıınız cihazın gerçek mppt şarj kontrol cihazı olduğundan emin olunuz. Kalite asla ucuza satılmaz.

Farklı türdeki aküleri şarj edebilirsiniz, hangi aküyü bağlayacaksanız ekrandan jel, sulu veya lityum akü seçmeniz gerekmektedir. Bu şekilde akünüzü daha doğru şarj edebilirsiniz.

Mppt şarj kontrol cihazının bir diğer özelliği de 24V sistem ile kullanılan güneş panellerini (280,320,390 Watt) bu cihaz sayesinde 12V sistem ile kullanabilirsiniz.

Örneğin; tek akülü 12v bir sisteme 280 watt veya 320 watt panel bağlayıp mppt ile 12v gibi kullanabilirsiniz.

Kullandığınız panel sayısına göre şarj kontrol cihazı seçmeniz gerekmektedir.

RM-5 Harici Ekran

Bu cihazı görünmeyecek kapalı bir yerde kullanmak istiyorsanız harici ekran alarak bu ekrandan akünün durumunu, anlık üretiminizi görebilirsiniz.

Rm-6 Ekran

Bt-1 Bluetooth Modül

Ayrıca harici bluetooth modülü ile cep telefonunuzdan bluetooth ile bağlanıp anlık akü durumunu ve üretiminizi detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz. Yaklaşık 15 metre mesafeye kadar çekim gücü vardır.

RM-5 ve BT-1 Ürün fiyatına dahil değildir, haricen satılmaktadır

Sistem voltajı :12/24V

Öz tüketim :1 W

Panel gerilimi :< 100 V

Panel amperajı :30,0 A

Akü Şarj amperajı :30,0 A

Solar Panel Kapasitesi400W/12V-800W/24V

Çalışma sıcaklığı :-35...+45 C

IP koruması :IP 32

Boyutlar :238x173x72.5mm

Ağırlık :2000 gr

Gösterge :LCD

Yük Çıkışı ProgramlamaVAR

Akü Seçimi : Jel - Sulu - Lityum

Şarj kontrol cihazına önce aküyü bağlayınız

Resim Galerisi


HEMEN ARA

WhatsApp